The store will not work correctly when cookies are disabled.
1/4-20 x 5/8" Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel, 25/Pack
$8.00 
Specifications
More Information| SKU | 6163290 |
|---|
| Mfr # | 6163290 |
|---|
| Sold By | PK |
|---|
| Length | 5/8" |
|---|
| Diameter | 1/4" |
|---|
| Drill Bit Size | 5/32" |
|---|
| Material | Stainless Steel |
|---|
| Prop 65 Warning | This product can expose you to chemicals which are known to the state of California to cause cancer, birth defects, and/or other reproductive harm. |
|---|
| Tensile Strength | 80,000 psi |
|---|
| Packaging | 25/pk |
|---|
| UNSPSC | 31162400 |
|---|
Product Details These 18-8 stainless steel flat head socket head cap screws feature a plain finish and coarse threads.