The store will not work correctly when cookies are disabled.
Neogen® Bacillus cereus MYP Agar
As low as $283.08 
Specifications
Specifications| SKU | 4983214 |
|---|
| Mfr # | 700003141 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0062A |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 500 g Jar |
|---|
| Quantity | 500 g |
|---|
| Target Organisms | Bacillus cereus |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
| Country of Origin | US |
|---|
Specifications| SKU | 4983215 |
|---|
| Mfr # | 700003142 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0062B |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 5 kg Jar |
|---|
| Quantity | 5 kg |
|---|
| Target Organisms | Bacillus cereus |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
| Country of Origin | US |
|---|
Specifications| Sold By | JR |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Target Organisms | Bacillus cereus |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
| Country of Origin | US |
|---|
Product Details Used with supplements for the selective and differential enumeration of Bacillus cereus from foods.