The store will not work correctly when cookies are disabled.
Maintenance: website will be unavailable from 6:00PM - 7:00PM CDT Thursday May 28th, 2026.
Neogen® m-Endo Agar
As low as $370.76 
Specifications
Specifications| SKU | 4983696 |
|---|
| Mfr # | 700003324 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0123A |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 500 g Jar |
|---|
| Quantity | 500 g |
|---|
| Target Organisms | Coliform |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Specifications| SKU | 4983696 |
|---|
| Mfr # | 700003324 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0123A |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 500 g Jar |
|---|
| Quantity | 500 g |
|---|
| Target Organisms | Coliform |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Product Details Used for the enumeration of coliforms in water by the membrane filtration method in a laboratory setting.