The store will not work correctly when cookies are disabled.
Neogen® MacConkey Agar
As low as $115.60 
Specifications
Specifications| SKU | 4983640 |
|---|
| Mfr # | 700003012 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0017A |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 500 g Jar |
|---|
| Quantity | 500 g |
|---|
| Target Organisms | E. coli |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
| Country of Origin | US |
|---|
Specifications| SKU | 4983641 |
|---|
| Mfr # | 700003013 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0017B |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 5 kg Jar |
|---|
| Quantity | 5 kg |
|---|
| Target Organisms | E. coli |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Specifications| SKU | 4983642 |
|---|
| Mfr # | 700003014 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0017C |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 10 kg Jar |
|---|
| Quantity | 10 kg |
|---|
| Target Organisms | E. coli |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Specifications| Sold By | JR |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Target Organisms | E. coli |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
| Country of Origin | US |
|---|
Product Details used for the isolation and differentiation of Gram-negative enteric bacilli in a laboratory setting.