The store will not work correctly when cookies are disabled.
Neogen® Yeast & Mold Agar
As low as $198.34 
Specifications
Specifications| SKU | 4984091 |
|---|
| Mfr # | 700004556 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0176A |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 500 g Jar |
|---|
| Quantity | 500 g |
|---|
| Target Organisms | Yeast & Mold |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Specifications| SKU | 4984092 |
|---|
| Mfr # | 700004557 |
|---|
| Sold By | JR |
|---|
| Neogen Catalog Number | NCM0176B |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Packaging Type | 5 kg Jar |
|---|
| Quantity | 5 kg |
|---|
| Target Organisms | Yeast & Mold |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Specifications| Sold By | JR |
|---|
| Packaging Quantity | 1 Jar |
|---|
| Target Organisms | Yeast & Mold |
|---|
| UNSPSC | 41106213 |
|---|
Product Details Recommended for the isolation and maintenance of yeasts and molds.